|
Sv: Dyrt med lavkarbo?!
Helt enig i at vi sparer penger på å ha sluttet med godiskvelder ("fordi vi fortjener det") og bestilling av pizza. Det er dyrt å kjøpe mye rømme, fløte, grønnsaker og kjøtt, men sparer penger på hodepinetabletter og impulshandling fordi jeg trengte en "fix".
I tillegg har barna blitt enda flinkere til å lage mat, fordi de må lage det meste fra bunnen av. Og de lærer at det faktisk er mulig å lage sauser og slikt uten å ty til ferdigposer..
Vi er to voksne og har tre barn 50% av tiden. Budsjett ca 6000,- i mat og annet husholdningsgreier.
Sparer også inn fordi vi nesten kun drikker vann fra springen.
|